ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4742169
*
nr 474 2169
Spegel
Fd kajutfönster, Dia50
Utrop:
300 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2007
kl 17:05:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/6 16:58:47
1
300 kr
15/6 23:50:31
2
350 kr
16/6 13:00:49
1
400 kr
17/6 10:52:21
3
800 kr
17/6 13:26:04
4
1.000 kr
17/6 19:11:59
5
900 kr
17/6 19:12:35
5
1.000 kr
17/6 20:59:23
6
1.600 kr
18/6 11:04:17
3
1.200 kr
18/6 11:06:25
3
1.500 kr
18/6 16:33:50
4
1.900 kr
18/6 16:54:41
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd kajutfönster spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 474 2169
Spegel
Fd kajutfönster, Dia50
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/6 16:58:47 | 1 | 300 kr |
15/6 23:50:31 | 2 | 350 kr |
16/6 13:00:49 | 1 | 400 kr |
17/6 10:52:21 | 3 | 800 kr |
17/6 13:26:04 | 4 | 1.000 kr |
17/6 19:11:59 | 5 | 900 kr |
17/6 19:12:35 | 5 | 1.000 kr |
17/6 20:59:23 | 6 | 1.600 kr |
18/6 11:04:17 | 3 | 1.200 kr |
18/6 11:06:25 | 3 | 1.500 kr |
18/6 16:33:50 | 4 | 1.900 kr |
18/6 16:54:41 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd kajutfönster spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02